بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر ، ۳۰ هزار روستایی بازنشسته را تامین می‌کند

بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر

بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر ، ۳۰ هزار روستایی بازنشسته را تامین می‌کند

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر از ارائه خدمات و تامین ۳۰ هزار روستایی بازنشسته برای نخستین بار خبر داد.

 

به گزارش روستا کالا، محمدرضا واعظ‌مهدوی روز یکشنبه ۱۷ تیر ماه در حاشیه گرامی‌داشت روز دهیار در گفت وگو با خبرنگاران در بوشهر ضمن اعلام این خبر افزود:

شرایط و ضوابط برخورداری بازنشستگان این صندوق حکم حقوقی است و امکان تضمین در بانک‌ها را دارد.

 

*** بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر آینده روستائیانی را که از خدمات بیمه بی‌بهره بوده‌اند را تامین می‌کند

 

واعظ‌مهدوی اضافه کرد:

صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی است و زمینه‌ساز امنیت اجتماعی در برابر نوسان‌های اقتصادی به شمار می‌رود.

وی اظهارداشت:

با راه‌اندازی صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر آینده بسیاری از روستائیانی که به دلیل نداشتن کارفرما از خدمات بیمه و بازنشستگی محروم بودند تامین می‌شود.

واعظ‌مهدوی ادامه داد:

براین اساس دولت سهم کارفرمایی بیمه‌شدگان روستایی، شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر و عشایر را می‌پردازد و روستائیان نیز سهم خود را که ماهانه معادل ۲۰۰ هزار ریال است باید پرداخت کنند.

این مقام مسئول یادآورشد:

در زمان حاضر از حدود شش میلیون و ۸۰ هزار خانوار روستایی کشور یک میلیون و ۶۵۰ هزار خانوار زیر پوشش صندوق بیمه اجتماعی روستایی و عشایری قرار دارند.

واعظ مهدوی با تاکید بر اینکه اولویت صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر مناطق محروم و کم‌برخوردار است بیان کرد:

امسال معادل پنج هزار میلیارد ریال بودجه تامین سهم کارفرما برای این صندوق مصوب شده است که انتظار می‌رود دهیاران، شهرداران، روحانیون و سایر عوامل دیگر مردم را به استقبال از خدمات این صندوق تشویق کنند.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی، روستائیان و عشایر افزود:

تلاش می‌شود امسال بتوانیم جمعیت بیمه‌شدگان صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر را تا سه میلیون نفر افزایش دهیم ولی آمادگی بیمه کردن بیش از این جمعیت نیز وجود دارد.

 

***  پیش‌بینی بیمه ۲۴هزار نفر از جمعیت روستایی و عشایری استان بوشهر

 

واعظ مهدوی گفت:

فعالیت یک هزار و ۹۰۰ کارگزاری صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر کشور در امر اشتغال فراگیر روستایی از جمله دیگر برنامه‌های این صندوق در سال جاری است.

وی اضافه کرد:

با توجه به سیاست دولت در امر اشتغال فراگیر روستایی تلاش می‌شود کارگزاری‌ها با ارائه طرح‌های اشتغالزا در فرایند ایجاد شغل نیز مشارکت داشته باشند.

واعظ مهدوی در خصوص استان بوشهر گفت:

در این استان ۲۰ کارگزاری فعال است که تاکنون ۳۲۰ میلیارد ریال طرح از محل مشارکت روستائیان تصویب و اجرایی شده که با توجه به ظرفیت این استان انتظار می‌رود استقبال بیشتری از طرح‌های اشتغال روستایی در استان انجام شود.

وی گفت:

هر چند امسال بیمه ۲۴هزار نفر از جمعیت روستایی و عشایری برای استان بوشهر پیش‌بینی شده ولی این صندوق آمادگی دارد بین ۳۰ تا ۵۰ هزار نفر را زیر پوشش خدمات خود قرار دهد.

به گزارش روستا کالا، مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر  یادآور شد:

برای بیمه ۲۴ هزار نفر در استان بوشهر ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است.